I make a list of the best web hosting comapnies. Buy professional business templates online.

Obojživelníci a chytridiomykóza v Africe

rating iconHodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
date icon Vytvořeno: 3. březen 2013
Vytisknout
category icon Kategorie: On-line časopis Vertebratus.cz author icon Autor: Oldřich Kopecký, Vojtěch Baláž, Václav Gvoždík

Kasina Leonardova (Phlyctimantis leonardi; foto: Oldřich Kopecký)Chytridiomykóza je globálně rozšířená choroba obojživelníků. Původcem je mikroskopická houba Batrachochytrium dendrobatidis, která roste na kůži obojživelníků a v některých případech způsobuje onemocnění, často smrtelné, zatímco jindy je zřejmě pouze saprofytem svému hostiteli výrazně neškodící.  Zdá se, že onemocnění je vysoce letální zejména v Jižní a Střední Americe a též v Austrálii, kam byla houba zřejmě zavlečena až poměrně nedávno a místní druhy jsou tak na ni velmi citlivé. K tématu chytridiomykózy viz také článek Cesta k počátkům: po stopách žabí chytridiomykózy.

 

časopis na Publero.com | časopis na Rajknih.cz

Zajímá Vás biologie, ekologie a evoluce? Pak je internetový vertebratologický portál Vertebratus.cz určený právě pro Vás. V článcích Vás seznámíme s novinkami a zajímavostmi z vědeckého výzkumu genetiky, morfologie i etologie ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Své znalosti si můžete snadno otestovat i prohloubit v našich kvízech. Jsme zde pro Vás - odborníky, profesionály i laické nadšence.

Copyright © 2019 Vertebratus|obnovuje neurony. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.